Yanmaz Ev Kasası

Yüksek güvenlikli para kasası tüm dünyada en çok tercih edilen güvenilir çelik kasadır. Bu tür çelik kasalar hem yangına hem de hırsızlığa karşı tam koruma sağlayan kasalardır. Avrupa'da, para kasası hırsızlıkları dayanıklılığını belirleyen standart EN 1143-1 standardıdır ve kendi için de güvenlik sınıflarına ayrılmıştır (Grade 1- Grade 6 arası). Avrupa Birliği ülkelerinde sigorta şirketleri çelik kasa sigortası yaparken, bu sertifikalara sahip kasaları, ait oldukları güvenlik sınıfına göre belirlenmiş limitlerle sigortalarlar. Yanmaz ev kasası seçimi yaparken, ihtiyacımızı ve güvenlik risklerimizi karşılayıp karşılamadığını bilmenin en kesin ve güvenilir yolu, uluslararası standartlara göre testlerden geçmiş sertifikalı bir kasa satın almaktır.

Para kasaları hırsızlığa ve yangına dayanıklı, güvenlik derecesi ve risk parametreleri uluslararası standartlara göre belirlenmiştir ve sertifikalı çelik kasalar, sizlere tam güvenlik sağlamaktadır. Bu tür para kasaları aşağıdaki özelliklere sahip olmalıdır.

Yanmaz Ev kasası Güvenlik Sertifikaları

Para kasası Avrupa Birliği standardı EN 1143-1 e göre, ECB.S ( European Certification Board.Security) , LPCB ( Loss Prevention Certification Board of UK), Vds of Germany, CNNP of France tarafından test edilmiş ve EN 1143-1 Grade 1 sertifikası almıştır. Bu standart, Avrupa sigorta şirketleri tarafından 350,000 Sterlin değerinde mücevherin kasa içinde sigortalanabileceği anlamına gelir. Güvenlik dereceleri küçüldükçe bu rakamlar düşer.

NT Fire 017 60 Paper sertifikasına sahiptir ve 1090 C derece yangına karşı 60 dakika yangın güvenliği vardır.  Ayrıca UL, GOST ve KS G 4500 standartlarına sahiptir.

EN 1143-1 standardını sağlayan çift yönlü anahtarlı tek kilitli mekanizmaya ve elektronik şifreye sahiptir.

Darbelere karşı tam güvenlik sağlayan çelik kasada, güçlü iç ve dış çelik gövdenin içinde güçlendirilmiş özel eklemsiz yekpare çelik bariyerler kullanılmıştır. Kapakta da aynı özel bariyer materyaller ile birlikte kilit bölgeleri ekstra özel katmanlarla korunmaktadır.

.